Jaunumi

„Olainfarm” iegādājas elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju “Tonus Elast”

Šodien, 2016.gada 12.maijā, AS "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins un SIA "Tonus Elast" līdzīpašnieces Ludmila Čečotkina un Irina Vīnvalka parakstīja līgumu par elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA "Tonus Elast" 100% kapitāla daļu iegādi. Darījuma summa ir 14 miljoni eiro, tuvākajās dienās tas tiks reģistrēts Uzņēmumu reģistrā. SIA "Tonus Elast" turpinās strādāt līdzšinējās valdes priekšsēdētājas Daces Mihņenokas vadībā.

"Ar "Tonus Elast" esam cieši pazīstami jau kopš 2010.gada, kad pārstāvējām to Ukrainā un pārliecinājāmies gan par produkcijas augsto kvalitāti, gan pieprasījumu pēc tās. Jau tad novērtējām "Tonus Elast" eksportspēju arī citos tirgos un sapratām tā pievilcību investīcijām. "Tonus Elast", līdzīgi kā "Olainfarm", pēdējos gados ir strauji attīstījies, un mēs uzskatām, ka ar savu pieredzi mārketingā, tirgu apguvē, spēsim tā potenciālu izmantot vēl vairāk. Un, kas nav mazsvarīgi, šajā laikā mēs esam izveidojuši farmācijas mazumtirdzniecības tīklu "Latvijas aptieka", kura sortimentu "Tonus Elast" produkcija veiksmīgi papildinās," piebilst Valērijs Maligins, AS "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs.

Ludmila Čečotkina, SIA "Tonus Elast" līdzīpašniece uzsver: "Interese par "Tonus Elast" iegādi bija liela, to apsvēra uzņēmumi no Krievijas, Polijas, Vācijas un Latvijas. Mēs esam gandarīti, ka vienojāmies ar "Olainfarm", jo mana vīra radītā un vairāk nekā 20 gadu laikā izlolotā ražotne tiks saglabāta un tās izaugsme turpināta Latvijā. "Olainfarm" ir apliecinājusi spēju sekmīgi attīstīt tās meitas kompānijas. Ceram, ka arī "Tonus Elast" kā jaunākā un lielākā no meitām strauji augs un izies arvien plašāk pasaulē".

"Pievienojoties "Olainfarm", "Tonus Elast" iegūst jaunas iespējas attīstībai. Tās ir ne vien investīcijas, bet arī pieredzējuši kolēģi, ar kuriem kopā strādāt pie jaunu tirgu apguves un produktu līniju izstrādes, un piederības sajūta Baltijas farmācijas līderim. Ja par produktu līnijām, pie kurām strādājam, plašāku informāciju sniegt varēšu gada beigās, tad droši varu atklāt, ka jau tuvākajā laikā sagaidām būtisku realizācijas pieaugumu Krievijā un Ukrainā," piebilst Dace Mihņenoka, SIA "Tonus Elast" valdes priekšsēdētāja.

1995.gadā dibinātā SIA "Tonus Elast" ražo elastīgos medicīniskos izstrādājumus - no elastīgajām saitēm līdz pat konstrukcijas ziņā sarežģītiem korsešu izstrādājumiem, kas paredzēti grūtniecēm un jaunajām māmiņām bērna zīdīšanas laikā. SIA "Tonus Elast" ražotne atbilst mūsdienīga medicīnas preču ražotāja prasībām, ko apliecina LVS EN ISO 9001:2009 sertifikāts.

SIA "Tonus Elast" produktu portfelī ir vairāk nekā 100 dažādu produktu veidi, no kuriem vispieprasītākie ir saites un kompresijas izstrādājumi. Kopumā gadā SIA "Tonus Elast" ražotnē Nīcas pagastā tiek saražoti vairāk nekā 11,2 miljoni izstrādājumu. No tiem 11% tiek realizēti Latvijas tirgū, kamēr 89% nonāk jau 35 eksporta valstīs. Lielākie tirgi ir NVS, Eiropas Savienības valstis, Indija un Tuvo Austrumu valstis. Latvijā SIA "Tonus Elast" produkciju var iegādāties uzņēmuma veikalos Rīgā, Liepāja, Daugavpilī un Ventspilī, kā arī virknē aptieku un internetveikalu.

SIA "Tonus Elast" strādā nedaudz vairāk nekā 200 darbinieki. Līdz ar to uzņēmums ir lielākais nodokļu maksātājs un darba devējs Nīcas novadā. Pērn tā apgrozījums bija 7,3 miljoni eiro, nerevidētā peļņa - 1,7 miljoni eiro.

AS "Olainfarm" koncerns sastāv no mātes uzņēmuma AS „Olainfarm", farmācijas mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA „Latvijas Aptieka" un ekokosmētikas ražotāja SIA "Kiwi Cosmetics". AS „Olainfarm" pieder arī 96,69% kapitāla daļas lielākajā Latvijas uztura bagātinātāju ražotājā SIA „Silvanols".


AS „Olainfarm" ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS „Olainfarm" produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.


Papildu informācija:
Salvis Lapiņš
AS „Olainfarm" valdes loceklis
mob. tālr. +37126448873
e-pasts: slapinsh@olainfarm.lv